Ezerkauliņi Salaspils pusmaratons 2020
2020. gada 25. jūlijā, Salaspils pilsētas ielas piepildīja teju 700 skriešanas mīlētāji un entuziasti. “6.Ezerkauliņi Salaspils pusmaratons” veiksmīgi pavadīts, un jāatzīst, ka šis gads mums visiem paliks atmiņā. Ne tikai tādēļ, ka laikapstākļi mūs lutināja un lietusgāzes mums pievienojās vien apbalvošanai beidzoties, bet tādēļ, ka ievērojot visus Ministru Kabineta un SPKC norādījumus esam spējuši realizēt šos skriešanas svētkus arī šogad, pie tam, ar medaļām sveicot rekordlielu pusmaratona distances dalībnieku skaitu!

Ezerkauliņi pusmaratona distancei svētki, jo trasē devās 112 šīs distances dalībnieki, kā arī mūsu trasei jauns ātruma rekords! Vīriešu konkurencē ar krietnu atrāvienu pirmo vietu izcīnīja Dmitrijs Serjogins finišējot 1:06:51 , tādējādi pārspējot 2016. gadā uzstādīto Jāņa Višķera rekordu 1:07:40. Apsveicam! Otro vietu pusmaratona distancē vīriešu grupā ieguva Kristaps Kaimiņš 1:13:34, trešajā vietā atstājot šī gada pusmaratona vēstneša Žolneroviča skriešanas kluba pārstāvi Māri Ābeli, kurš finišēja ar laiku 1:14:30. No Salaspiliešiem vislabāk veicās Mārtiņam Skujeniekam, kopvērtējumā ieņemot godpilno 9 vietu. Dāmu konkurencē pjedastāla pirmo vietu ieņēma Karīna Helmane – Soročenkova (1:19:20), otro vietu Alūksniete Ilona Marhele (1:26:04) un godpilnajā trešajā vietā ierindojās Kitija Valtere (1:27:24). No Salaspilietēm vislabāk veicās Diānai Stolniecei – Permaņickai S40 grupā ieņemot godpilno 3 vietu, kopvērtējumā 37. Tradīcijām turpinoties mūsu lielākais atbalstītājs Ezerkauliņi, arī šogad ātrākajai dāmai un kungam pusmaratona (21 km) distancē dāvināja 100 kg Latvijā audzētu gurķu.

“Knauf” jeb 10,55 kilometru distancē trasē devās 153 dalībnieki, no kuriem ātrāko laiku uzrādīja Dmitrijs Vecgailis (0:37:27). Otrajā vietā, veicot divus apļus pilsētas trasē, ierindojās Mārtiņš Babkins (0:37:41),  un, tikai par 7 sekundēm iepaliekot, trešo vietu ieņēma Aigars Matisons (0:37:48). Dāmu konkurencē visaugstāko rezultātu uzrādīja Anastasija Geraseva trasi veicot (0:42:32). Arī “Knauf” skrējienā savās vecuma grupās trijniekā izdevās iekļūt vairākiem salaspiliešiem – SKJ grupā 1 vieta Loretai Ķikustei (0:52:30) 2 vieta Evijai Petrovskai (1:16:00). SK20 grupā 2 vieta Viktorijai Ratačovai (0:49:11), VK20 grupa godpilnā 3 vieta Dēvidam Kristapsonam (0:44:24). SK30 2 vieta Sanitai Rozei (0:49:15).

Salaspils tautas skrējienā, 5km distancē šogad skrēja 177 dalībnieki. Jēkaba Nākuma balss pavadībā kā pirmo finišējušo šajā distancē sagaidījām salaspilieti Aigaru Feteri (0:17:26), neilgi pēc tam finiša joslu pārskrēja Rīdzinieks Emīls – Matiass Reinfelds (0:18:05) un Andris Saldons (0:18:11). Dāmu konkurencē nepārspēta palika Santa Višķere (0:20:10). Apbalvotas protams tika arī pirmās trīs vietas, katrā vecuma grupā, kur Salaspils vārdu dzirdējām vairākkāt. Pirmo vietu, uzrādot fantastisku rezultātu 6S grupā izcīnīja “Ezerkauliņi Salaspils pusmaratona” iniciatore un dibinātāja Malda Caune (0:27:54)! 2.vietā ierindojās Biruta Akula (0:33:18). Apsveicam 1S grupas 3.vietas ieguvēju Alisi – Evelīnu Toču (0:27:23), 1V 2. vietas un 3.vietas ieguvējus Ralfu Dzosenu (0:21:46) un Danielu Gribsu (0:22:19). 2S grupā 3.vieta Frīdai Bindukai (0:25:50) tur pat blakus 4.vietā Vita Binduka (0:26:10), 2V 3. vietā Ričards – Jānis Liepiņš (0:23:24), sveicam arī 3S grupas dalībnieci Alisi Junguri ar 3. vietas iegūšanu. 5S grupā Gundega Neiburga ierindojās 2.vietā (0:32:51).

Divas minūtes pēc 21 km, 10 km un 5km starta savā lielajā skrējienā devās bērni, veicot 700m Saulkalnes S skrējienu. Sirsnīgi sveicam Elizabeti Anspaku kura ierindojās godpilnajā 3 vietā kopvērtējumā 174 bērnu konkurencē! Pirmo vietu bērnu skrējienā ieņēma Annika Zālīte, otro Amanda Baranauska. Arī grupu rezultātos vairākiem salaspiliešiem izdevās izcīnīt vietas godalgoto trijniekā – Katalina Lieģe, Megija Anspaka, Timurs Naumovs, Keita Sīle – Seile, Luīze Ligere, Ksenija Mamonova, Arsenijs Serkovs, Oskars – Pauls Štrauhmanis.

Kā ik gadu atbalstītājs Maxima bija parūpējies par dāvanu maisiņu katram finišējušajam dalībniekam. Bagātīga balvu izspēle norisinājās skrējienu laikā, kur tika izspēlētas Apolo kino dāvanu kartes, dāvanu kartes tirdzniecības centrā Akropole, gardus saldumu maisiņus sagādājuši bija mūsu atbalstītājs Saulkalne S, atbalstītājs Knauf dāvināja šai sezonai tik ļoti aktuālās ledus somas, Sportland dāvināja mūsdienīgos skriešanas apavus Nike pegasus un vēl daudz citu balvu. Paldies liels visiem dalībniekiem, bez jums “Ezerkauliņi Salaspils pusmaratons” nebūtu iespējams!

Pasākuma atbalstītāji: “Ezerkauliņi”, “Knauf ”,”Saulkalne S”, “Maxima”, “SIS”, “Baltais”,”Compressport”.  Pasākumu organizēja Salaspils sporta nams, sadarbojoties kopā ar pašvaldības administrāciju, municipālo policiju, komunālo dienestu, Salaspils sporta skolu un citām pašvaldības iestādēm. Paldies ikvienam, kurš iesaistījās, lai šie skriešanas svētki notiktu!