Tavs rudens pusmaratons "Noķer vēju" 2019
28. septembrī skrējēji no Latvijas malu malām tikās Doles salā, lai piedalītos pusmaratonā “Noķer vēju”, kurš šogad norisinājās jau devīto reizi. Kā allaž tika piedāvātas vairākas distances, kurās pārbaudīt savus spēkus - 5 km, 10 km un pusmaratons. Tāpat arī nūjotāji varēja mērot vienu piecus kilometrus garu apli vai divus apļus, nonūjojot 10 km. Ja citus gadus pasākuma nosaukums  nebūt nesakrita ar patieso situāciju, tad šogad vēju varēja patiesi ķert. Lai gan laika prognoze draudēja arī ar stipru lietu, tas dalībniekus sagaidīja vien uz apbalvošanas ceremoniju. Skaista rudens diena, krāšņa trase pa Doles salas parku, azartiski dalībnieki, lieliska organizācija un atbalstītāji nodrošināja jauku sporta nedēļas noslēgumu.

Bijušā Latvijas biatlonista Jēkaba Nākuma uzmundrināti, pirmie savu skrējienu uzsāka pusmaratona distances dalībnieki. Trase veda pa parku, kur bija gan kāpumi un kritumi, gan meža takas un taisnie gabali. Pusmaratona finišu sasniedza 48 dalībnieki, no kuriem ātrākais bija ogrēnietis Valdis Ņilovs (1:24:20), aiz sevis atstājot Oļegu Gulua no Rīgas (1:28:57) un Sandi Pavļukēviču no Liepājas  (1:33:12). Turpat aiz vīru trijnieka kā ceturtā finišēja ātrākā sieviete – salaspiliete Ginta Zēberga, distanci pieveicot 1:34:26. Arī otra ātrākā dāma bija no Salaspils- Diāna Stolniece- Permaņicka (1:39:38), savukārt trešajā vietā ierindojās Sintija Langenfelde no Rīgas (1:42:14). VM vecuma grupā uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena kāpa arī mājinieks Dēvids Kristapsons (1:37:18).

Kamēr pusmaratonisti jau trasē bija pavadījuši vairāk nekā pusstundu, uz starta līnijas stājās 10 kilometru skrējēji. Šķiet par uzvarētāju šeit šaubu nebija nevienam- absolūtais līderis bija viens no Latvijas ātrākajiem skrējējiem Valērijs Žolnerovičs (00:37:02). Savukārt kā otrais finišēja Salaspils sporta skolas treneris Aigars Feteris, 10 km noskrienot 39 minūtēs 42 sekundēs. Trešais palika Dmitrijs Vecgailis no Rīgas (00:39:55). No dāmām ātrākā izrādījās ventspilniece Madara Frēliha (00:45:41), aiz sevis atstājot Ināru Lūsi un Ilzi Sermolīti. Jaunākajā grupā pirmo vietu izcīnīja salaspiliete Loreta Ķikuste, bet S30 grupā trešajā vietā ierindojās mājiniece Sanita Roze. Uz goda pjedestāla savās vecuma grupās kāpa arī Saiva Sokolova, Sandis Sokolovs un Kristina Siliņa.

Pēdējie savu skrējienu uzsāka sešdesmit 5 km dalībnieki. Kā pirmais pēc 18 minūtēm un 30 sekundēm finiša līniju šķērsoja Rihards Linde no Valmieras, otrais palika Mareks Zālītis no Baldones (00:19:39), bet trešais- Ivo Vancāns no Rīgas (00:20:08). No dāmām ātrākā izrādījās salaspiliete Laura Ābeltiņa (00:22:43), aiz sevis atstājot Melāniju Zālīti (00:24:12) un Lauru Kazāku (00:24:14). Uz goda pjedestāla kāpa arī Elīza Ligere, Ēriks Anspaks, Maruta Anspaka, Deniss Bočkovs un Jelena Burajeva.

Garāko nūjošanas distanci pievarēja 11 dalībnieki, no kuriem ātrākais bija Dainis Gailis no Siguldas. No salaspiliešiem vislabāk veicās Dainim Ragovskim. Savukārt 5 kilometru distancē ātrākā bija Lote Lea Gaile no Siguldas.

Pasākumu organizēja Salaspils sporta nams sadarbībā ar “Sportlat”, Daugavas muzeju, krodziņu “Nēģis”, Komunālo dienestu, pašvaldības policiju, “Baltais” un “EM Sound Services”. Liels paldies Kasparam Suškevčam (“Laba Fotostudija”) par lielisko foto galeriju, kurā varam apskatīt krāšņākos skrējiena mirkļus! Paldies par video operatoram Uldim Freimanim.